وحدت مسلمانان آنان را به بزرگترین قدرت جهان تبدیل خواهد کرد | پایگاه خبری سخنوران - امام خمینی
۹ام آذر ۱۳۹۶ سخنوری

به گزارش ایرنا، فریدون همتی شامگاه پنجشنبه در جشن هفته وحدت و ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) که در مسجد جامع اهل سنت بندرعباس برگزار شد، ایام خجسته هفته وحدت و سالروز ولادت باسعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) را تبریک گفت و عنوان کرد: ایام هفته وحدت که با میلاد پیامبر بزرگوار اسلام مصادف است، آرام‌ بخش‌ ترین و ارزشمند ترین ایام برای مسلمانان عالم است.
وی با بیان این که ولادت حضرت محمد مصطفی(ص) تحولی در زندگی تمامی بشر رقم زد، افزود: از ۱۲ ربیع‌ الاول که به روایت اهل سنت ولادت پیامبر است تا ۱۷ ربیع‌الاول که به روایت شیعیان سالروز میلاد نبی مکرم اسلام است، ایامی مبارک برای همه مسلمانان محسوب می‌ شود.
استاندار هرمزگان ادامه داد: امام راحل به برکت و میمنت این ایام مهم و بزرگ این هفته را هفته وحدت میان شیعه و سنی و مسلمانان نامگذاری کردند.
همتی وحدت جامعه اسلامی را بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: وحدت بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در جهان امر بسیار مهمی است چون در مقابل دشمنان در تلاش هستند که با شیطنت بر این وحدت خدشه وارد کنند.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان این که هفته وحدت مایه خیر و برکت برای تمامی مسلمانان است، تصریح کرد: مشترکات بسیاری میان مذاهب اسلامی از جمله اعتقاد به خدای یگانه، حضرت محمد(ص) به عنوان پیامبر گرامی اسلام و قرآن کریم وجود دارد.
همتی تاکید کرد: در ایران اسلامی خواهران و برادران مسلمان زیر یک پرچم و در کنار هم زندگی می‌کنند و باید منادی وحدت همه جانبه در ایران اسلامی باشیم تا نور این وحدت و اتحاد در سراسر جهان اسلام منعکس شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم به برکت این ایام استان هرمزگان نیز در کشور سرافراز باشد و بتواند با وحدت و همدلی که میان شیعه و اهل سنت در این استان وجود دارد، نقش عالی خود در جنوب کشور را ایفا کند.
۷۴۰۸/۷۱۹۵ * خبرنگار: رقیه غلامی زاده * انتشار: محمد جهانگیریان

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comمطالب پیشنهادی