از سرگیری پرواز هواپیماهای ATR شرکت هواپیمایی آسمان




۲۸ام اسفند ۱۳۹۶ سخنوری


تین‌نیوز | 

بعد از سقوط هواپیمای ATR  شرکت هواپیمایی آسمان، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد با عنایت به بررسی همه جانبه علل وقوع سانحه هوایی اخیر و به‌منظور اطمینان از ارتقا ایمنی پروازهای این نوع هواپیما لازم است به‌طور موقت و تا اطلاع ثانوی پروازهای ATR مدل ۲۰۰  و ۵۰۰ شرکت هواپیمایی آسمان متوقف شود.

 به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، پس‌ از این موضوع حسین علایی مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان در گفت‌وگویی که با تین‌نیوز داشت زمین‌گیر کردن هواپیماهای ATR این شرکت را اقدام غیرضروری از سوی سازمان هواپیمایی کشوری دانست و عنوان کرد: زمین‌گیر کردن هواپیماى ATR آسمان پس از سانحه، یک اقدام احتیاطى از سوى سازمان هواپیمایى کشورى بود که باعث تعجب و شگفتى کارخانه سازنده هواپیماهاى ATR شد.

وی در ادامه مطلب فوق، توضیح داد: این اقدام غیر لازم، باعث شد تا مسافران زیادى که از قبل بلیت خریده بودند به مقصد نرسند و اعتبار این هواپیما که اخیراً تعدادى از آن‌ها از سوى هواپیمایى جمهورى اسلامى ایران خریدارى و به کشور واردشده است،  در افکار عمومى زیر سؤال برود.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی آسمان، ابراز کرد: تاکنون هواپیمایى آسمان از این اقدام غیرضروری، میلیاردها تومان خسارت‌دیده و نگرانى در بین خلبان‌ها و کارکنان پروازى این نوع هواپیما پدید آمده است. در حال حاضر هواپیمایى آسمان در حال مذاکره با سازمان هواپیمایى کشورى براى آغاز مجدد پروازهاى هواپیماهاى ATR است.

اعتراض مدیرعامل آسمان به زمین‌گیر کردن هواپیماهای ATR این شرکت در حالی بود که سازمان هواپیمایی کشوری به تازگی اعلام کرد:  با توجه به بررسی‌های انجام‌شده پرواز هواپیماهای ATR آسمان بلامانع اعلام شد.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری، ادامه فعالیت پرواز هواپیماهای ATR مدل ۲۰۰ و ۵۰۰ شرکت هواپیمایی آسمان که در جریان سانحه ۲۹ بهمن‌ماه جهت بررسی‌های همه‌جانبه علل بروز سانحه و اطمینان از ایمنی پروازهای این نوع هواپیما از سوی سازمان هواپیمایی کشوری به‌طور موقت و تا اطلاع ثانوی متوقف شده بود،  پس از بررسی‌های صورت گرفته و گزارش مقدماتی دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری پرواز هواپیماهای مذکور بلامانع اعلام شد.

 



مطالب پیشنهادی