40 مصدوم و پنج کشته تصادف رانندگی 9 روز گذشته در زنجان
۴ام فروردین ۱۳۹۷ سخنوری


تین‌نیوز | 

جانشین رئیس پلیس راه فرماندهی استان زنجان گفت: بر اثر وقوع ۳۵ فقره تصادف رانندگی در جاده های این استان از آغاز طرح نوروزی پلیس (۲۴ اسفند ۹۶ تا پایان روز سوم فروردین ۹۷) ۴۰ نفر مصدوم شدند و پنج نفر نیز جان باختند.

به گزارش تین‌نیوز، سرهنگ محمدعلی عظیمی افزود: در مدت یاد شده ۱۱ مورد واژگونی خودرو اتفاق افتاد که قریب ۳۵ درصد از مجموع تصادفات رانندگی رخ داده در طی ۹ روز گذشته را شامل می شود.

وی با بیان اینکه عمده واژگونی خودروها بر اثر خستگی و خواب آلودگی رانندگان اتفاق می افتد، اظهار کرد: ۲۵ اسفند در جاده خدابنده – زنجان بر اثر واژگونی خودروی سواری تیبا یک نفر کشته، ۲۷ اسفند در جاده زنجان – بیجار به دلیل واژگونی خودروی سواری پراید ۲ نفر کشته (راننده و سرنشین)، ۲۹ اسفند در مسیر ارتباطی زنجان – میانه یک نفر کشته و یکم فروردین نیز بر اثر برخورد خودروی سواری پیکان با کامیون کشنده یک نفر کشته شد.

عظیمی افزود: حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز /شنبه چهارم فروردین جاری/ نیز بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده، خودروی سواری پژو پارس با حفاظ جاده در کیلومتر ۶۰ خط جنوبی آزادراه زنجان – قزوین، برخورد کرد که سه مصدوم برجا گذاشت.

وی تصریح کرد: در زمان حاضر نیز خط شمالی آزاد راه های زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و جاده زنجان – بیجار، شلوغ و پرحجم است و از رانندگان انتظار می رود با صبر و حوصله و دقت بیشتر رانندگی کنند.

به گزارش ایرنا، در ایام اجرای طرح عملیاتی ترافیکی نوروز ۹۶ که به مدت ۱۶ روز بود هفت نفر در جاده های زنجان جان خود را از دست دادند.

طرح عملیاتی ترافیکی و خدمات سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ۹۷ همزمان با سراسر کشور در سطح استان زنجان با شرکت دستگاه های مختلف خدمات رسان، با شعار ‘آرامش بهاری با نظم و امنیت’ آغاز شد.مطالب پیشنهادی