کاهش آمار استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در استان مرکزی
۵ام فروردین ۱۳۹۷ سخنوری


تین‌نیوز | 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به کاهش آمار استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای در استان مرکزی از استقبال کم مسافران از حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و گفت: در سال ۹۷ چهار هزار و ۹۸۵ سفر و سال گذشته پنج هزار و ۵۰۷سفر داشتیم که در این راستا شاهد رشد منفی ۹ درصدی هم بوده‌ایم.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای علی زندی‌فر ظهر امروز در ششمین جلسه ستاد استانی سفر اظهار داشت: افزود: در زمینه مسافر هم امسال ۵۲ هزار و ۶۱۱ نفر مسافر داشتیم که این رقم در سال قبل ۶۲ هزار و ۵۳۱ نفر بوده که کاهش منفی ۱۵ درصدی را داشته و متوسط مسافر روزانه ۵هزار و ۲۶۱ نفر و در سال گذشته ۶ هزار و ۲۰۳ بوده که ۱۵ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی تصریح کرد: امسال ضریب اشتغال صندلی ۴۹ درصد بوده که این رقم در سال گذشته ۵۱ درصد بوده است، ۱۱۰ سرویس به سمت میقان با چهار هزار و۸۴۰ نفر مسافر و ۵۱ سرویس هم به سمت خوزستان با دو هزار و۲۵۰ مسافر داشته‌ایم.

زندی‌فر بیان کرد: ۴۷هزار و ۳۹۳ نفر دستگاه اتوبوس عمومی وارد استان مرکزی شده‌اند که نسبت به سال گذشته منفی ۱۶ درصد کاهش داشته و همچنین اتوبوس‌هایی که از استان مرکزی خارج شده‌اند ۳۷هزار و ۱۲۴ نفر بوده که این رقم در سال گذشته ۴۴هزار و ۳۹۲ نفر بوده که این آمار هم منفی ۱۶ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: مجموع تردد در ۱۰ روزه ۵ میلیون و ۴۴۰هزارو ۲۵۰ دستگاه وسیله نقلیه بوده که این آمار در مدت مشابه سال قبل چهار میلیون ۹۳۰ هزار و ۸۴۷ بوده که ده درصد افزایش تردد داشته‌ایم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی عنوان کرد: تعداد وسایط نقلیه ورودی به استان یک میلیون ۱۹۹هزار و ۳۴۵ دستگاه و این آمار در مدت مشابه سال قبل نهصد و ۷۴هزار و ۷۱۳ دستگاه بوده و خروجی هم یک میلیون ۱۶۱هرا و ۵۰۵ دستگاه و سال گذشته ۹۸۶ هزار و۹۰۲ دستگاه بوده که ۲۳ درصد افزایش ورودی و ۱۸درصد افزایش خروجی را داشته‌ایم.

زندی‌فر خاطرنشان کرد: متوسط تردد روزانه ۱۱۹هزار و۳۵ دستگاه و سال گذشته ۹۷هزار و ۴۷۱ دستگاه و خروجی ۱۱۶هزار و۱۵۱ دستگاه بوده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه استان‌های دیگر در بحث گردشگری از ما پیشگام‌تر هستند اما در بحث تردد استان چهارم پس از تهران، البرز و قزوین هستیم.مطالب پیشنهادی