راه‌اندازی نخستین مسیرگردشگری هوایی از برزیل به ایران
۲۷ام فروردین ۱۳۹۷ سخنوری


تین‌نیوز | 

نخستین خط هوایی گردشگری برزیل به ایران ایجاد شد. ابراهیم پورفرج، مجری این تور در ایران با اعلام این خبر افزود: در اولین سفر ٦٢ گردشگر برزیلی به همراهی ١٤ خدمه با هواپیمای انگلیسی اختصاصی به ایران سفر کردند.

پورفرج ادامه داد: این پرواز پس‌ازآنکه در ژاپن، چین و هند توقف داشت روز جمعه ٢٤ فروردین‌ماه به ایران وارد شد و پس از چهار روز توقف در استان فارس، کشورمان را به مقصد ایتالیا، مراکش و در پایان برزیل ترک می‌کند.

به گفته او، این خط هوایی، اختصاصی گردشگران و یک‌طرفه به ایران است که با آن تور ترکیبی بین چند کشور برگزار می‌شود، هرچند که طرح آن مشترک بین دو شرکت برزیلی و ایرانی اجرا می‌شود و قرار است ادامه داشته باشد و احتمالاً در سال تا دو بار این پرواز از برزیل به مقصد ایران انجام شود.

به گزارش ایسنا، او درباره علت انتخاب استان فارس برای توقف این هواپیما و گردشگران آن، گفت: این هواپیمای چارتری با توجه به نوع برنامه‌ریزی‌ای که دارد توقف‌های کوتاهی در مقاصد می‌تواند داشته باشد که با توجه به وجود آثار جهانی شناخته‌شده‌ای همچون پرسپولیس و پاسارگاد در استان فارس و آماده بودن زیرساخت‌ها در فرودگاه شیراز، این انتخاب صورت گرفت.
مطالب پیشنهادی