آمادگی کامل فرودگاه‌ها برای برقراری پروازهای ایمن و به‌موقع حج تمتع
۲۸ام تیر ۱۳۹۷ سخنوری


تین‌نیوز | 

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم بدرقه حجاج تاکید کرد که تمام اقدامات لازم در فرودگاه‌ها برای انجام به‌موقع و ایمن پروازهای حجاج انجام‌شده است.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، حسین اسفندیاری در مراسم بدرقه حجاج بابیان این مطلب به ارائه گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در فرودگاه‎های کشور برای برقراری پروازهای ایمن و به‌موقع حجاج پرداخت و عنوان کرد: دستورالعمل‎های لازم برای پروازهای حج را از اسفند ۹۶ به فرودگاه‎ها ابلاغ و جلسات متعددی را در ستاد و فرودگاه‎ها برگزار کردیم. همچنین به بررسی نواقص و اشکال‌های موجود در عملیات حج سال گذشته پرداختیم و در جلسات مشترک با حضور مسئولان ارگان‎های مختلف فرودگاهی و شرکت‎های هواپیمایی فعال در اعزام حجاج و نیز شرکت‎های هندلینگ دستورالعمل‎های لازم را متذکر شدیم و هماهنگی‎های لازم انجام شد. هم‌زمان در فرودگاه‎ها با برگزاری جلسات با ارگان‎ها و ایستگاه‎های شرکت‎های هواپیمایی هماهنگی لازم انجام‌شده است.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران بابیان اینکه از ۲۰ فرودگاه در نظر گرفته‌شده برای عملیات حج، پروازهای فرودگاه اردبیل به دلیل عدم امکان استفاده شرکت هواپیمایی سعودی در استفاده از باند موجود آن به دلیل تایپ خاص هواپیماهای سعودی به فرودگاه تبریز منتقل شد، افزود: از اسفند ۹۶ تاکنون اقدامات لازم برای آماده‎سازی تجهیزات عملیات فرودگاهی و هوانوردی انجام‌شده و با ابلاغ دستورالعمل‎های لازم، بازبینی و بررسی مجدد تجهیزات راداری و ناوبری و تجهیزات ترمینالی شامل سیستم‎های سرمایش و گرمایش، تاسیسات و نیز دستگاه‌های روشنایی در سطوح پروازی، تجهیزات ایمنی زمینی و غیره انجام و آمادگی کامل آن‌ها از طریق فرودگاه‎ها اعلام‌شده است.

وی گفت: از سوی دیگر با همکاری اداره‎های‌کل حج و زیارت استان‎ها، مدیران کاروان‎ها توجیه شدند و مانورهای لازم را با حضور دستگاه‎های مختلف انجام دادیم. در حوزه راه‎های هوایی نیز اقدامات لازم برای توسعه راه‎های هوایی و اولویت‎بخشی به پروازهای حجاج اقدامات لازم انجام‌شده است و خوشبختانه فرودگاه‎ها کاملا آماده هستند. امیدواریم شرکت‎های هواپیمایی نیز در هماهنگی کامل با فرودگاه‎های کشور از یک‌سو و فرودگاه‎های جده و مدینه از سوی دیگر، آمادگی لازم را داشته باشند و شاهد بروز مشکل و مسئله خاصی که موجب تاخیر شود، نشویم.

اسفندیاری همچنین خبر داد: با توجه به حضور مستقبلین در فرودگاه‎ها در زمان بازگشت حجاج، پیش‎بینی‎های لازم برای تسهیل حضور مردم در فرودگاه‎ها انجام‌شده که به‌زودی توسط فرودگاه‎ها اطلاع‎رسانی می‎شود.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در امور فرودگاه‎ها تاکید کرد: ایمنی به‌عنوان رکن اصلی در فرودگاه‎ها موردتوجه است و در ساماندهی عملیات حج نیز به‌طور خاص بر آن تاکید کرده‎ایم.
مطالب پیشنهادی